e-solarium.pl - katalog solariów - Opole

e-solarium artykuły

Kosmetyki do opalania na plaży

2012-06-10 21:06:49

Kosmetyki do opalania na plażyPomimo trudności z określeniem stopnia, w jakim chronią one skórę przed poparzeniem, ich stosowanie jest bezwzględnie konieczne. Poza niezbędnymi substancjami ochronnymi (filtrami), pozwalającymi nam na dłuższe i zarazem bezpieczniejsze zażywanie kąpieli słonecznych, dbają one o to, abyśmy wyglądali młodo i atrakcyjnie nie tylko w dniu opalania.


Do całego szeregu zadań tak zwanego olejku czy balsamu do opalania należy ochrona naszej skóry przed nadmiernym wysuszeniem. Wytworzona przez kosmetyk mechaniczna warstwa ochronna ma zabezpieczyć naszą skórę od zewnątrz przed utratą wilgoci. Podczas opalania na plaży skóra jest wysuszana przez słońce i stosunkowo wysoką temperaturę i przez bardzo wspomagający ten proces wiatr.


Jeśli chcemy naszej skórze pomóc w walce z przedwczesnym starzeniem, na plaży używajmy bezwzględnie odpowiednich kosmetyków. W przypadku plażowania i jednoczesnego zażywania kąpieli w morzu lub w basenie używajmy kosmetyków wodoodpornych, czyli takich, które pozostaną na naszej skórze pomimo kontaktu z wodą. Słona lub silnie chlorowana woda ma dodatkowe właściwości wysuszające nie chroniony naskórek. Przyczynia się do rozpuszczenia jego naturalnej ochrony przed utratą wilgoci w postaci bardzo cienkiej naturalnie wytworzonej przez odpowiednie gruczoły warstwy tłuszczu. Piasek i sól działa z kolei jak naturalny głęboki piling, który odsłania w mało odpowiednim momencie naszą skórę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Taki piling byłby wskazany przed lub po opalaniu, ale nie w trakcie.


Aby tego niekorzystnego wpływu uniknąć, wystarczy ochronić nasza skórę odpowiednim do rodzaju cery kosmetykiem. Dla cery suchej możemy użyć olejku, natomiast dla cery tłustej - balsamu lub emulsji do opalania. Dla utrzymania naszej skóry w nienagannej kondycji wskazane jest stosowanie balsamów po opalaniu, które dadzą jej nie tylko finezyjny wygląd, ale i dostarczą niezbędnych do regeneracji substancje, których potrzebować będzie po swoistego rodzaju wielkim wysiłku, jakim jest dla niej opalanie.


To, w jakim stopniu kosmetyki będą regenerować naszą skórę, zależeć będzie od składników użytych przy ich produkcji. Jeśli zależy nam nie tylko na samej ochronie skóry, warto się zastanowić nad inwestycją w profesjonalny kosmetyk, który spotkać można już coraz częściej w profesjonalnych salonach solaryjnych, które przygotowują skórę swoich klientów do urlopu i przy tej okazji zaopatrują go również w profesjonalne kosmetyki na plażę.


Jak ma się cena do jakości? Różnie. Bardzo tanie kosmetyki nie mogą bazować na wyszukanych i drogich składnikach, bo ich produkcja przestałaby być rentowna. Natomiast w cenach drogich kremów produkowanych przez znane firmy mamy często do czynienia z dużym procentem inwestowanym w reklamę marki. Złotego środka należy szukać w możliwościach budżetowych kupującego. Na całe szczęście dzięki szerokiej ofercie tego typu produktów nie musimy martwić się chyba tym, czy każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: Solarium.pl