e-solarium.pl - katalog solariów - Opole

e-solarium artykuły

Sejm sprzedał solarium - koniec opalania posłów

2009-09-06 12:27:11

Sejm sprzedał solarium - koniec opalania posłów

Kancelaria Sejmu sprzedała solarium, z którego posłowie korzystali w Domu Poselskim - informuje portal TVP Info. Kancelaria musiała jednak obniżyć cenę, bo nikt nie chciał kupić używanego łóżka.

Kancelaria od maja próbowała pozbyć się zbędnego urządzenia. Jego sprzedaż okazała się jednak trudniejsza niż wcześniej zakładano. Wyprodukowane w 2004 r łóżko próbowano sprzedać na czerwcowej aukcji. Jego cena wywoławcza wynosiła wówczas 2 tys. zł. Na wystawiony sprzęt nie znalazł się jednak nabywca. Dlatego kolejna cena wywoławcza spadła do 1,6 tys. zł.

- Łóżko opalające zostało sprzedane prywatnemu przedsiębiorcy na aukcji w dniu 22 lipca 2009 roku. Był jedynym oferentem i nabył łóżko po obniżonej cenie wywoławczej - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Sejmu.

Według Kancelarii z solarium korzystało niewiele osób. Sam Andrzej Lepper, który słynął z imponującej opalenizny stanowczo zaprzeczał, że korzysta z usług sejmowego salonu.

Sandra Lewandowska, uznawana za najbardziej urodziwą posłankę zeszłej kadencji w rozmowie z TVP Info przekonywała jednak, że ze sztucznego słońca korzystało wielu posłów, zwłaszcza tych z PiS. - Ja sama kilka lat temu chodziłam na solarium, ale nigdy w Sejmie. Obecnie opalam się tylko w czasie urlopów, a na co dzień preferuję francuską bladość - tłumaczyła Lewandowska.

Żródło: Gazeta.pl